A2 Sınıfı Sürücü Belgesi 2021

//

Yeni A1 Sınıfı Ehliyet

Gücü 11 kilovatı geçmeyen motosiklet kullanacaklara verilir. Kişinin 16 Yaşını doldurmuş olması gerekir.

Yeni A2 Sınıfı Ehliyet

Motor gücü 11 kw ile 35 kw arasında olan motosiklet kullanacaklara verilir. Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.

Yeni A Sınıfı Ehliyet

Gücü 35 kilovatı geçen motosiklet kullanacaklara verilir. En 2 yıllık A2 Ehliyet sahibi olmak veya 24 yaşını doldurmuş olmak gerekir.


A2 Sınıfı Sürücü Belgesi Alma Şartları ;

17 yaşını doldurmuş olmak ,

en az ilköğretim (ilkokul – ikinci kademe okuryazarlık belgesi ) mezunu olmak , ,

sağlık kurumlarından A2 sınıfı sürücü olabilir raporu alabiliyor olmak ,

sürücü belgesi alabilmek için gerekli sabıka kaydına sahip olmak ,

Söz konusu şartları yerine getirebilen adaylar Trafik ve Çevre Bilgisi , İlkyardım , Motor ve Araç Tekniği derslerini kapsayan merkezi sistem yazılı sınavda başarılı olurlarsa , Erenköy Sürücü Kurslarına ait motosikletlerden biriyle yapılacak uygulama sınavına girmeye hak kazanırlar.

ONLİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 2021 A2 Sınıfı Sürücü Ehliyeti Başvuruları Başladı
Erenköy, Ümraniye, Üsküdar, Bağlarbaşı Şubelerimizde Sizleri Bekliyoruz.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından A2 sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış herhangi sınıf sürücü belgesi (ehliyeti ) varsa (B , E , G , D , A1 , F , C ) aday sadece Motor ve Araç Tekniği dersine ait 20 soruluk yazılı sınava tabi tutulur ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait motosikletlerden biriyle yapılacak direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaya Erenköy Sürücü Kursu tarafından A2 sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Her bir yazılı sınav bölümünden ve direksiyon uygulama sınavından ayrı ayrı 70 (yetmiş ) ve üstü puan almış aday , sınavlarda başarılı sayılır. Ancak üst üste 5 (beş ) yazılı sınavında başarılı olamayan veya yine üst üste 5 (beş ) direksiyon uygulama sınavında başarılı olamayan adayın dosyası yanar ve aday tüm işlemlere baştan başlamak durumunda kalır.

Canlı Destek Üzerinden Veya İletişim Sayfamızda bulunan İletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Önemli : sA1 sınıfı ehliyet sahibi olan kişiler sadece , silindir hacmi 50cc ‘yi geçmeyen içten patlamalı ve imal hızı 45 km/s.den az olan motorlubisikletleri (mobilet ) kullanmaya yetkilidir. Dolayısıyla en basit 75 cc’lik veya 100 cc’lik bir scoter bile kullanılmak istenirse A2 sınıfı sürücü belgesi gerekli olacağı bilinmelidir ve ayrıca ; B , E veya D gibi ağır vasıta ehliyeti olarak bilinen ehliyete sahip kişilerin A2 sınıfı sürücü belgesi olmadan motosiklet kullanabileceğine dair düşüncede tamamen yanlıştır.Sürücü belgeniz hangi sınıf olursa olsun , motosiklet kullanabilmek için mutlaka A2 sınıfı ehliyete ihtiyacınız vardır.


Bize Ulaşın


Adres :
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No:290 Erenköy/Kadıköy(Minibüs Yolu Üzeri Sahrayı Cedid Camii Karşısı)

Telefon: 0(216) 386 05 01

Email : yesilisikehliyet@hotmail.com

Erenköy Sürücü Kursu İstatistikleri
Erenköy Sürücü Kursu Erenköy Sürücü Kursu