Kozyatağı A2 Motor Ehliyeti 2020

kozyatağı a2 motor ehliyeti

Bir yıl içinde trafik kazalarında can veren insan sayısı ortalama 1 buçuk milyondur. Rakamın bu denli büyük olmasının sebebi, sürücülerin trafikte dikkatsiz ve bilinçsiz olarak hareket etmelerinden kaynaklıdır. Özellikle ağır vasıtaları kullanan sürücüler, trafikte bazen yalnızca kendileri varmış gibi davranmakta, üstünlük sağlama çalışmasına girmektedirler. Bu durum tamamıyla insanoğlunun egosundan kaynaklanmaktadır. Gücün kendinde olduğunu hisseden her canlı, üstünlük kurma çabasına girer. Bu durum ne yazık ki trafiğe de aynı şekilde yansımaktadır. Ancak yapılan bu üstünlük çalışmaları, insanların hayatlarına mal olmakta, bir yılda trafik kazalarında ölen insanların sayısı milyonun üstüne çıkmaktadır. Oysaki hiçbir üstünlük çabası, ego tatmini, insan hayatından değerli değildir. Kaza yapanlardan birisi hayata veda ederken, diğeri de hayatını parmaklıklar ardında geçirerek vicdan azabıyla yaşamaya mahkum edilmektedir.

ONLİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 2020 A2 Sınıfı Sürücü Ehliyeti Başvuruları Başladı
Erenköy, Ümraniye, Üsküdar, Bağlarbaşı Şubelerimizde Sizleri Bekliyoruz.

Trafikte küçük ve hafif araçlar çoğu zaman daha avantajlıdır. Ancak yukarıda bahsedilen sorunlardan dolayı en çok zarar görme riski olanlar da hafif vasıtalardır. Motosikletler de bu vasıtaların başında yer almaktadır. Manevra alanının genişliğiyle avantaj kazanırken, dikkatsiz, bilinçsiz ve saygısız sürücüler yüzünden risk altında trafikte ilerlemektedir. Ancak sürücünün dikkatli olması halinde birçok kaza önceden görülebilir. Motosiklet kullanıcılarının da böyle bir şansı vardır. Kazaları önceden görebilmenin en iyi yolu da kaliteli sürücü eğitimi almaktır. Kozyatağı A2 motor ehliyeti veren birçok sürücü kursunda, sürücülere motosiklet kullanımı ayrıntılı olarak gösterilirken, olası tehlikelerden nasıl korunulması gerektiğini de öğretmektedirler. Bu kurslarda motosikletin risk altına girmesi durumunda hangi hamlelerle riskin atlatılacağı uygulamalı olarak da gösterilmektedir. Kozyatağı A2 motor ehliyetini 18 yaşından gün almış her birey alabilir. Ancak öncesinde kursta gerekli eğitimin görülmesi ve ardından ehliyet sınavlarına girilmelidir. Sınavlar iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşamada ilk yardım, motor ve trafik derslerinin sınavları bulunmaktadır. Bu sınavlar, şıklı ve teorik bilgi içermektedir. İkinci aşamada ise uygulamalı sınav yer almaktadır. Uygulamalı sınavda motosiklet kullanımı belli bir güzergah içinde hatasız olarak sınav gözetmenlerine gösterilmelidir. Hatalardan puan kırıldığı için mümkün olduğunca dikkatli olmak gerekmektedir. Kozyatağı A2 motor ehliyeti için verilen kurslarda da hem teorik hem de uygulamalı eğitimler verilerek sürücü adaylarının hatasız olarak sınavdan geçebilmeleri sağlanmaktadır. Tabi bu noktada sürücü adayına da görev düşmektedir. Sürücü adayı kursta verilen bilgileri tekrar etmeli ve beyinde kalıcı hale getirmektedir.

Canlı Destek Üzerinden Veya İletişim Sayfamızda bulunan İletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Kozyatağı A2 motor ehliyeti için İstanbul Kozyatağı bölgesinde sürücü kurslarından eğitim alınabilir. Genelde tüm sürücü kurslarında A2 motor ehliyetinin eğitimleri de verilmektedir. Ancak önemli olan kaliteli eğitim veren kurumu bulmak ve kaydolmaktır. Eğitimi kaliteli olan kurum hem maddi hem manevi kazanç sağlamaktadır. Kurs sonrasında sınavlarda başarılı olan adaylar, trafiğe çıktıklarında da rahat bir psikolojiyle seyretmekte, tehlikelerin önlemini alabilmektedirler.Bize Ulaşın


Adres :
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No:290 Erenköy/Kadıköy(Minibüs Yolu Üzeri Sahrayı Cedid Camii Karşısı)

Telefon: 0(216) 386 05 01

Email : yesilisikehliyet@hotmail.com

Erenköy Sürücü Kursu İstatistikleri
Erenköy Sürücü Kursu Erenköy Sürücü Kursu