G Sınıfı Sürücü Belgesi 2019

//

Not : yeni iş güvenliği yasasına göre belgesiz veya ehliyetsiz bir operatöre , bünyesinde ki herhangi bir iş makinesini kullandıran yönetici veya iş yeri sahibi de , belgesiz veya ehliyetsiz olarak çalışan operatörün yol açacağı iş kazalarından dolayı oluşacak idari ve hukuki boyuttaki cezai yaptırımları paylaşacaklardır ( müteselsil mes'ûliyyet ). Belgesiz Operatör Çalıştırmayın ve En Kısa Zamanda Belgesiz Operatörlerinizi de İş Makinesi Kullanım Sertifikası ( operatörlük belgesi ) sahibi yapın .

Öncelikle bilinmesi gereken şey operatörlük belgesi ( sertifikası ) ile G sınıfı ehliyetin aslında ayrı ayrı alınabilecek belgeler olduğudur.

ONLİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 2019 G Sınıfı Sürücü Ehliyeti Başvuruları Başladı
Erenköy, Ümraniye, Üsküdar, Bağlarbaşı Şubelerimizde Sizleri Bekliyoruz.

Alınan operatörlük belgesi tek başına şantiyede veya fabrika vb. sınırları içinde hangi makine için alınmışsa o makinenin kullanılabilmesi için tek başına yeterlidir ;fakat operatör söz konusu makine ile fabrika veya şantiye dışına yani karayolu çıkmak istediğinde operatörlük belgesi tek başına yeterli olmayıp onun yerine G sınıfı ehliyetin olması gerekmektedir.

Yani G ehliyeti hangi makine için alınmışsa o gruba giren makineları karayolunda trafikte kullanabilmek için , operatörlük (sertifikası) belgesi ise onu amacına uygun olarak iş görmek adına kullanabilmek içindir.
Örneğin Forklift için operatörlük belgesi ( sertifikası ) alan bir operatörün onu ehliyete çevirmesine veya mevcut ehliyetine işletmesine gerek yoktur çünkü forklift karayolları kanununa göre karayoluna, trafiğe çıkması yasak olan bir makinedir.Aynı şekilde paletli veya trafiğe çıkması yasak olan bir düzeneğe sahip olan bir iş makinesinin de operatörlük belgesini alan kişinin bunu ehliyete çevirmesine gerek yoktur ; ama bekoloder , greyder gibi lastik tekerlekli kazıcı yükleyici ,serici sınıfı taşıtların operatörlük belgelerinin ayrıca G sınıfı ehliyete çevrilmesine veya mevcut ehliyete ayrıca G sınıfı olarak işletilmesine mutlaka gerek vardır; çünkü söz konusu makineler elbet bir gün trafiğe operatörler tarafından çıkartılacaktır.

Canlı Destek Üzerinden Veya İletişim Sayfamızda bulunan İletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Tarafımızdan verilen bazı iş makinesi operatörlük belgesi türleri şunlardır ; Kazıcı-yükleyici , Forklift ,Vinç ( Kule - Mobil - Hiyap ) , Ekskavatör , Greyder operatörlük belgesi , Dozer operatörlük belgesi , Yol süpürme Makinesi operatörlüğü , Zemin Delgi Sondaj makinesi operatörlüğü , Fore Kazık Çakma , Mini Kazık Çakma Makinaları operatörlük belgesi , Paletli Loder Operatörlüğü , Asfalt ve Beton Serme ( Finişer ) Makineleri operatörlük belgesi , Konteynır Kaldırma ve Taşıma Makineleri , Rıhtım Vinçleri operatörlük belgesi - Beton Pompa Kamyonları ( mixer ) operatörlüğü vb.

G sınıfı sürücü belgesi alınabilmesi Gereken Koşullar;

18 yaşını doldurmuş olmak ,

En az ilköğretim (ilkokul – ikinci kademe okuryazarlık belgesi ) mezunu olmak ,

Sağlık kurumlarından G sınıfı sürücü olabilir raporu alabiliyor olmak ,

Sürücü belgesi alabilmek için gerekli sabıka kaydına sahip olmak ,

Hiçbir sınıf veya türde ehliyeti olmayan kişilerde Erenköy Sürücü Kursları İş Makineleri Kullanım Kursuna başvurarak istedikleri türdeki operatörlük belgesini ,söz konusu makineye ait teorik ve uygulama eğitimlerini alarak , yapılıcak yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olmak şartı ile operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar ve bu operatörlük belgesini G sınıfı ehliyet haline getirmek isterlerse de yine Erenköy Sürücü Kurslarına başvurarak Trafik ve çevre bilgisi ile ilkyardım bilgisi derslerinden oluşan merkezi yazılı sınava girerek başarılı olmaları durumunda ,Erenköy Sürücü Kursu tarafından G sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup G sınıfı ehliyetlerini çıkartırlar .

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış B ,A2 , E , D , F ,C sınıfı ehliyeti varsa ve G sınıfı ehliyet almak istiyorsa ; Erenköy Sürücü Kursları İş Makineleri Kullanım Kursuna başvurarak istedikleri türdeki operatörlük belgesini ,söz konusu makineye ait teorik ve uygulama eğitimlerini alarak , yapılıcak yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olmak şartı ile operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar.

Aldıkları operatörlük sertifikası ve eski ehliyetleriyle beraber trafik tescil şube ve bürolarına başvurup yeni G sınıfı ehliyetlerini çıkartırlar.

Her bir yazılı sınav bölümünden ve direksiyon uygulama sınavından ayrı ayrı 70 (yetmiş ) ve üstü puan almış aday , sınavlarda başarılı sayılır. Ancak üst üste 5 (beş ) yazılı sınavında başarılı olamayan veya yine üst üste 5 (beş ) direksiyon uygulama sınavında başarılı olamayan adayın dosyası yanar ve aday tüm işlemlere baştan başlamak durumunda kalır.

Bize Ulaşın


Adres :
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No:290 Erenköy/Kadıköy(Minibüs Yolu Üzeri Sahrayı Cedid Camii Karşısı)

Telefon: 0(216) 386 05 01

Email : yesilisikehliyet@hotmail.com

Erenköy Sürücü Kursu İstatistikleri
Erenköy Sürücü Kursu Erenköy Sürücü Kursu