F Sınıfı Sürücü Belgesi 2019

F sınıfı Sürücü belgesi

F sınıfı sürücü belgesi alma şartları ;

Alacağınız B sınıfı ehliyeti ile lastik tekerlekli traktörde kullanabileceğiniz için Erenköy Sürücü Kursları sizlere F sınıfı ehliyet yerine , B sınıfı ehliyet almayı tavsiye etmektedir.Zamanınızı ve paranızı boş yere israf etmeyin…

ONLİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 2019 F Sınıfı Sürücü Ehliyeti Başvuruları Başladı
Erenköy, Ümraniye, Üsküdar, Bağlarbaşı Şubelerimizde Sizleri Bekliyoruz.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsa ve B sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait otomobillerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından B sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsa ve E sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait otobüslerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından E sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsa ve A2 sınıfı motor ehliyeti almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait motosikletlerden birisiyle yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından A2 sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar

Canlı Destek Üzerinden Veya İletişim Sayfamızda bulunan İletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış F sınıfı ehliyeti varsa ve D sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday Trafik ve çevre bilgisi dersi ile motor ve Araç Tekniği dersine ait yazılı sınava tabi tutulur ( ilkyardım dersinden muaftır ) ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait arkasında dorse takılı tırla yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından D sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar Arkasına 750 kg taşıma sınırını aşacak römork veya yarı römork takacak lastik tekerlekli traktör sürücüleri mutlaka D sınıfı ehliyet almak zorundadır.

Bize Ulaşın


Adres :
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No:290 Erenköy/Kadıköy(Minibüs Yolu Üzeri Sahrayı Cedid Camii Karşısı)

Telefon: 0(216) 386 05 01

Email : yesilisikehliyet@hotmail.com

Erenköy Sürücü Kursu İstatistikleri
Erenköy Sürücü Kursu Erenköy Sürücü Kursu