C Sınıfı Sürücü Belgesi 2019

//

CE Sınıfı Ehliyet

CE sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilir.

C Sınıfı sürücü belgesi alma şartları ;

21 yaşını doldurmuş olmak,

en az ilköğretim (ilkokul – ikinci kademe okuryazarlık belgesi ) mezunu olmak,

sağlık kurumlarından C Sınıfı sürücü olabilir raporu alabiliyor olmak ,

sürücü belgesi alabilmek için gerekli sabıka kaydına sahip olmak,
en az b sınıfı ehliyete sahip olmak,

Söz konusu şartları yerine getirebilen adaylar Trafik ve Çevre Bilgisi , İlkyardım , Motor ve Araç Tekniği derslerini kapsayan merkezi sistem yazılı sınavda başarılı olurlarsa , Erenköy Sürücü Kurslarına ait ,arkasında dorse takılı tırla yapılacak uygulama sınavına girmeye hak kazanırlar.

ONLİNE KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ 2019 C Sınıfı Sürücü Ehliyeti Başvuruları Başladı
Erenköy, Ümraniye, Üsküdar, Bağlarbaşı Şubelerimizde Sizleri Bekliyoruz.

Uygulama sınavında da başarılı olan adaylara Erenköy Sürücü Kursu tarafından C Sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar. Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış B , A2 veya G sınıfı ehliyeti varsa ve C Sınıfı ehliyet almak istiyorsa ; aday sadece Motor ve Araç Tekniği dersine ait 40 soruluk yazılı sınava tabi tutulur ve başarılı olması durumunda Erenköy Sürücü Kurslarına ait , arkasında dorse takılı tırla yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaya Erenköy Sürücü Kursu tarafından C Sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış C sınıfı ehliyeti varsa ve C Sınıfı ehliyet almak istiyorsa; aday sadece Erenköy Sürücü Kurslarına ait , arkasında dorse takılı tırla yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaya kurs tarafından C Sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Eğer kursa başvuru yapan adayın daha önceden alınmış C sınıfı ehliyeti varsa ve C Sınıfı ehliyet almak istiyorsa ; aday sadece Erenköy Sürücü Kurslarına ait , arkasında dorse takılı tırla yapılan direksiyon uygulama sınavına girer. Uygulama sınavında da başarılı olan adaya Erenköy Sürücü Kursu tarafından C Sınıfı sürücü sertifikası düzenlenir ve adaylar bu sertifika ile trafik tescil şube ve bürolarına başvurup ehliyetlerini çıkartırlar.

Canlı Destek Üzerinden Veya İletişim Sayfamızda bulunan İletişim bilgilerimizden bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

C Sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek araçlar ;

M, B1, B, C1 ve F sınıfı araçları kullanabilirler.

Bize Ulaşın


Adres :
Fahrettin Kerim Gökay Cad. Akbank Blokları No:290 Erenköy/Kadıköy(Minibüs Yolu Üzeri Sahrayı Cedid Camii Karşısı)

Telefon: 0(216) 386 05 01

Email : yesilisikehliyet@hotmail.com

Erenköy Sürücü Kursu İstatistikleri
Erenköy Sürücü Kursu Erenköy Sürücü Kursu